Algemeen
Jaarverslag home
Over Net4kids
Voorwoord
Samenvatting 2006
Net4kids Aid Foundation
Resultaat projecten
Resultaten en beleid
Net4kids Organisation
Donateurs
Marketing
IT&Web
Organisatie
Net4kids Continuity Fund
Verslag
Verslaglegging
Financieel verslag
Bestuur
Vooruitblik
Toekomstplan 2007
  Voorwoord van Loek van den Boog
‘I want to be a doctor’, zegt ze.

Loreto Bowbazar is een bijzondere locatie waar opvang en onderdak voor straatkinderen samengaat met een zeer gerenommeerde privé-school voor kinderen uit de hoogste kringen. Samen krijgen ze er les en zo wordt de basis gelegd voor een nieuwe samenleving, dwars door alle kasten heen. Ik had één van de meisjes van Loreto Bowbazar gevraagd wat ze wou gaan doen na haar examen.

Iets eerder was ik met dit meisje door de sloppen gewandeld. Ze kent elke hoek, ieder stalletje, maar ook alle gevaren van dichtbij. Hier komt ze vandaan. Hier wil ze vandaan. Ze wil dokter worden om de mensen hier te helpen en nu al speelt ze een belangrijke rol. Ze vertelt haar analfabetische omgeving over geboortebeperking. Ze spreekt zich uit tegen georganiseerde huwelijken, tegen het kastensysteem. En zoals dit meisje zijn er gelukkig steeds meer. ‘Zij zijn de change agents van een nieuwe maatschappij’, zei Herman Wijffels, lid van ons Comité van Aanbeveling. En dan wordt een microperspectief toch weer macro.

Ik ben enorm geraakt door dit meisje. Haar stelligheid. Haar sprankelende ogen. Haar toekomstperspectief. Die keuze om het verschil te maken, die passie en die vanzelfsprekendheid, dat is wat we met Net4kids dicht bij onze donateurs willen brengen.

Als je weet welk verschil je kunt maken en wat er echt nodig is om kansarme kinderen te helpen, dan ga je anders denken. Dan ga je uit van de behoefte aan hulp en niet van hoeveel je nu weer eens zal geven, vallen de grenzen weg en kunnen veel meer kinderen geholpen worden. Dat geldt voor particulieren precies hetzelfde als voor bedrijven. Samen moeten we investeren in de maatschappij. Dit meisje doet dat al. Onze projectpartners doen dat. En gelukkig steeds meer donateurs.

Ons model gaat over individuele keuze en directe persoonlijke betrokkenheid. Het is de drijfveer achter de sterke groei die we sinds de oprichting doormaken. We kunnen steeds meer kinderen helpen om hun toekomst in eigen hand te nemen. Om ‘change agent’ te worden. Want dat willen wij ook.

Loek van den Boog
Voorzitter

Als je weet welk verschil je kunt maken en wat er echt nodig is om kansarme kinderen te helpen, dan ga je anders denken.
 

Net4kids © Maart 2007